Водонагрівачі: види і характеристики водонагрівачів
Більшість сучасних водонагрівачів працюють на наступних видах енергії:
- від електрики;
- на газу;
- на твердому паливі;
- комбіновані.
Водонагрівачі з електричним живленням характеризуются надійністю і прості в експлуатації і підключенні.
Накопичувальні водонагрівачі нагрівають воду і в автоматичному режимі підтримують бажану температуру. Як правило, вони встановлюються в приватних будинках або квартирах.
Водонагрівачі, в залежності від технічних характеристик, можуть мати різний об’єм, потужність, а також джерело енергії.
Найбільш популярні настінні водонагрівачі або бойлери. Вони різняться по об’єму (від десяти до двохсот літрів), оснащені нагрівальними елементами (ТЕНами) потужністю від півтора до двох з половиною кіловат.
Встановлення бажаної температури в бойлері проводиться за допомогою терморегулятора. Для збереження температури води, водонагрівачі оснащені теплоізоляційним шаром. Щоб уникнути корозії, ємність для води покрита зсередини спеціальним антикорозійним покриттям. Бойлери можуть кріпитися до стіни за допомогою горизонтального, вертикального або комбінованого кріплення. Підключення до системи водопостачання передбачено в нижній або і в верхній частині приладу. Ціна різних водонагрівальних приладів залежить від типу матеріалу і конструкції.
Щоб правильно встановити і підключити бойлер, досить скористатися інструкцією, яка іде в комплекті.
Перед приєднанням до бойлера, на трубу потрібно встановити фільтр для очищення води.
З метою надійності підключення нагрівача до джерела живлення необхідно встановити окремий автомат.
Водонагрівачі проточного типу, що працюють від електрики, нагрівають воду безпосередньо під час її протікання через прилад.
Перевагою такого типу нагрівачів води є їх компактність і мала вагу. З іншого боку, вони досить енерговитратні (від 3 до 27 кіловат). Для підключення водонагрівачів високої потужності (від 12 кіловат) потрібна трифазна електрична мережа.
Водонагрівачі на газу
Нагрівачі проточного типу по конструкції схожі з аналогічними нагрівачами працюють від електрики. Нагрівання в таких приладах проводиться автоматично - пальник включається, коли вода тече через прилад і вимикається, коли кран закривається. Накопичувальні водонагрівачі мають аналогічну систему підігріву, однак оснащені ємністю для зберігання вже нагрітої води. Важливо пам'ятати, що газові водонагрівачі розрізняються конструкцією камери для згоряння. Вона буває відкритою і закритою. Для установки бойлера з камерою згоряння відкритого типу необхідна наявність димовідвідного каналу.
З'єднують водонагрівач до водопостачання за допомогою різних фітингів: сталеві, метало-пластикові та пластикові труби (в останньому випадку потрібна наявність спеціального паяльника), гнучкі шланги та ін.
В якості палива в твердопаливних водонагрівачах використовуються дрова, паливні брикети або вугілля.
У конструкцію таких нагрівачів входять: топка з чавуну і бойлер для води, підключений до водопостачання. Нагрівальним елементом тут служить димова труба, що проходить від топки крізь ємність.
25.06.2016